Інформаційне агентство "Дніпро Інформ"

Як не захворіти на коронавірус — ВООЗ відповіла на найпоширеніші запитання

Як не захворіти на коронавірус — ВООЗ відповіла на найпоширеніші запитання
202263 ПЕРЕГЛЯДІВ

Станом на 4 лютого 2020 у світі зареєстровано 20 606  лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 427 — летальні. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров`я України. 

Випадки захворюваності зафіксовані ще в 23 країнах світу, крім Китаю, загалом інфіковані понад 19 тисяч осіб. Два летальних випадки зареєстровані поза межами Китаю — на Філіппінах та у Гонконзі.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано. 

Як повідомляє Міністерство охорони здоровя, ВООЗ опублікувала відповіді на пять найпоширеніших запитань щодо 2019-nCoV.

Хто може заразитися цим вірусом?

Люди, які живуть або подорожують в райони, де циркулює вірус 2019-nCoV, можуть піддаватися ризику зараження. В даний час 2019-nCoV циркулює в Китаї, де знаходиться переважна більшість інфікованих людей. Захворілі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками. Медичні працівники, які доглядають за хворими 2019-nCoV, піддаються більш високому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій. 

Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?

Хоча вірус ще не до кінця вивчений, відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

Як довго вірус живе на поверхнях?

Вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Чи можна заразитися вірусом 2019-nCoV від людини, у якої немає симптомів?

Люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, у яких уже є симптоми захворювання, є переважним джерелом  поширення вірусу.

Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування?

На сьогоднішній день немає ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу.

Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, вам слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати по можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема,  кашель і чхання.

До речі, прийом вітаміну С, трав`яних чаїв, антибіотиків та носіння декількох масок одночасно не тільки не врятують від вірусу, а можуть ще й зашкодити, попереджають медики.

 

Мої відео