Інформаційне агентство "Дніпро Інформ"

"Уночі люди в масках ходили навколо мого будинку". Соболєв звинуватив правоохоронців у бездіяльності та звернувся до Зеленського

"Уночі люди в масках ходили навколо мого будинку". Соболєв звинуватив правоохоронців у бездіяльності та звернувся до Зеленського
25546 ПЕРЕГЛЯДІВ

Депутат Київської облради В'ячеслав Соболєв заявив, що після вбивства його трирічної дитини він сам і члени його сім'ї чекають на черговий замах. Він розповів про бездіяльність правоохоронців і звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням про сприяння.

Депутат Київської обласної ради В'ячеслав Соболєв на своїй сторінці у Facebook оприлюднив відеозвернення, у якому повідомив, що навколо його будинку ночами ходять люди в масках. Він також закликав президента України Володимира Зеленського приділити увагу вбивству його трирічного сина, яке сталося сім місяців тому.

"Позавчора вночі люди в масках ходили навколо мого будинку. Я це відео скинув слідчому, на що була відповідь така сама, у принципі, як і завжди: "А що ви хотіли? По Києву вночі багато людей ходить у масках. Нічого страшного". Замість того, щоб нам допомогти в розслідуванні, щоб обмінюватися інформацією й покарати замовників убивства мого сина, на сьогодні тільки щодо мене, моєї сім’ї, адвоката ведуть ті дії, від яких волосся дибки у будь-якої нормальної людини", – зазначив Соболєв.

За словами адвоката депутата, правоохоронці збирають інформацію про транспортні засоби, якими користуються Соболєв та члени його сім'ї, а також адвокат і його сім'я. На думку захисника, правоохоронці хочуть дізнатися, як Соболєв отримує інформацію про перебіг розслідування справи про вбивство дитини і про підозрюваних в організації замаху на нього.

"Шановний пане президенте, вкотре я звертаюся до вас із проханням про те, щоб ви приділили увагу вбивствам, які стаються в нашій країні, уже практично сім місяців минуло відтоді, як убили мого сина. Сім місяців минуло відтоді, як ми щодня з моїми дітьми, з дружиною чекаємо, коли ж усе-таки прийдуть убивати мене. На сьогодні все, що відбувається в розслідуванні, дорівнює нулю, оскільки, крім цього, силовики почали винаходити ситуацію, як би мені нашкодити ще далі. Я цього не боюся і не соромлюся. Якщо хтось хоче, щоб я кудись поїхав, цього точно не вийде", – додав Соболєв.

1 грудня 2019 року на перетині вулиць Льва Толстого та Тарасівської в Києві зловмисник вистрілив по автомобілю Range Rover, за кермом якого був Соболєв. У поліції повідомили, що злочинець хотів убити водія, але влучив у його трирічного сина, який перебував у салоні позашляховика. Дитина померла в кареті швидкої допомоги дорогою до лікарні.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Начальник київської поліції Андрій Крищенко заявив, що головна версія вбивства сина Соболєва – фінансово-економічна діяльність його батька.

Наступного дня після вбивства, 2 грудня, поліція затримала двох перших підозрюваних у скоєнні злочину – колишніх бійців роти "Ведмеді" "Української добровольчої армії" Андрія Лаврегу і Євгенія Семенова. За даними слідства, Лаврега стріляв у автомобіль Соболєва, а Семенов давав йому сигнал, коли депутат вийшов із ресторану. Лаврегу і Семенова заарештували.

У березні 2020 року підозру оголосили ще двом фігурантам справи, у квітні – ще одному. Їхніх імен правоохоронні органи не називали.

У прокуратурі повідомили, що в організації злочину підозрюють уродженця Росії. За даними телеканала hromadske, ідеться про Юсупа Абуєва, сина колишнього кандидата у президенти Чеченської Республіки. Він виїхав до Росії напередодні замаху на Соболєва – у листопаді 2019 року. За даними слідства, росіянин познайомився з одним із виконавців убивства в зоні бойових дій на Донбасі й під час зустрічі в одному з ТРЦ Києва нібито запропонував убити депутата за винагороду в розмірі $40 тис. Абуєва в Україні оголошено в розшук.

Абуєв, який користується у Facebook псевдонімом Азраїл Гіхінський, наприкінці 2019 року заявив у соцмережі, що він не причетний до злочину. "Я не організовував замаху на Соболєва. Уперше я дізнався про його існування з новин. Готовий пройти поліграф", – написав він 19 грудня.

Соболєв пообіцяв виплатити 2 млн грн винагороди за інформацію про замовника замаху.

gordonua

Теги: убивство, правоохоронці, розслідування, Володимир Зеленський, кримінальне провадження, В'ячеслав Соболєв,Вячеслав Соболев, Сын Вячеслава Соболева,Вячеслав Соболев Википедия,слежка,депутат Вячеслав Соболев,покушение Вячеслав Соболев,Убийство сына Соболева,депутат Соболев, нардеп,покушение,убийство, Владимир Зеленский,Владимир Зеленский Википедия,Президент,Президент Владимир Зеленский,Президент Украины,слежка Соболев,слежка Вячеслав Соболев,Абуєв,Азраїл Гіхінський,Юсуп Абуев
Автор: wikibazacom
Мої відео